Domů Kočky Kolik hodin denně spí vaše kočka?

Kolik hodin denně spí vaše kočka?

Sdílejte

Máte tušení, kolik hodin naspí vaše kočka za den? Budete překvapeni, jaké časové rozmezí se pohybuje u denního spánkového režimu koček. Rozmezí se pohybuje mezi 13-16 hodinami denně! Ovšem hodně záleží na různých okolnostech týkajících se kočky, každá je jiná, jinak stará a jinak se chová. Třeba kočky domácí, které jsou pouze doma, spí třeba jen z nudy.

Jak hodně vaše kočka spí?

Kočky jsou úžasní tvorové, kteří dokáží zlepšit váš špatný den už jen tím, že se s vámi na chvíli pomazlí. Ovšem napadlo vás někdy, jak dlouho za den prospí hodin? My vám na to moc rádi odpovíme a vysvětlíme, proč tomu tak je.

Kočky spí více, než lidé

Kočky naspí v průběhu dne 12-16 hodin, což je docela hodně, oproti nám lidem, když spíme v průměru 6-8 hodin denně. To znamená, že kočky toho naspí 2x tolik než my. Proč tomu tak je? Sledovali jste někdy den vaší kočky? Kočky jsou znuděné svým životem a proto nejraději jen spí, jedí a mazlí se. Občas na ně přijde chvíle, kdy jsou hyperaktivní a potřebují trošku energie upustit.

Kočky, které jsou zavřené v domácnosti po celý den opravdu spí z nudy, co jiného by taky mohly dělat kromě spaní, jedení a pozorování dění v přírodě z okna. Zatímco kočky venkovní spí podle studii méně. Kočky, které jsou venku, mají potřebu pořád prozkoumávat okolí, hledat nová místa, nebo naopak lovit něco k zakousnutí.

Spí nebo pouze odpočívá?

Ne vždy kočky musí nutně spát, mohou pouze odpočívat, být v takzvaném polospánku a probudí je i ta nejmenší drobnost. Kočky nemají žádné své stálé místo, kde si umanou, že si lehnou, tam si také lehnou, proto když vám kočka zalehne nějaké vaše oblíbené místo, raději ji nechte v klidu spát dál, protože pak by mohly být pěkně nepříjemné a pořádně byste je rozzlobili.

Kočky si vybírají

Slyšeli jste už o tom, že kočky si hledají a lehají do míst, kde se nachází negativní geopatogenní zóny? Kočka je vyhledává proto, že tyto zóny mají infrazvuk, ve kterém si kočky přímo libují. Kočky v těchto zónách zažívají pomocí infrazvuku vibrace, kvůli kterým kočka přede a vypadá při spánku spokojeně. Proto si dávejte pozor, kde vaše kočička spí a pokuste se těmto místům vyhnout. Když mají geopatogenní zóny dobrý vliv na kočku, neznamená, že tomu tak bude i u lidí.

K čemu jsou kočky, když pořád jenom spí?!

Proč tu vůbec kočky jsou? Je to taková zvláštní filozofická otázka, vždyť přece jenom spí třeba 15 hodin denně a nedělají žádné životu prospěšné věci. Mám pocit, že tu kočky jsou opravdu jen pro naše potěšení, abychom mazlením s nimi zahnali náš přebytečný čas a dokázali nás naladit na pozitivní vlny. Nemůžeme se v tom případě našim čtyřnohým miláčkům divit, že za den naspí tolik hodin, když nemají žádné povinnosti ani úkoly.

Sdílejte