Domů Psi 10 tajemství o psích pamlscích, které by měl vědět každý majitel psa

10 tajemství o psích pamlscích, které by měl vědět každý majitel psa

Sdílejte

Dnes je na trhu k dispozici mnoho psích žvýkání, dobrot a občerstvení, ale ne všechny jsou pro psy dobré.

Než dáte svému psovi další svačinu za to, že byl dobrým klukem nebo dobrou dívkou, měli byste vědět několik věcí.

Výrobci chtějí, abyste koupili jejich dobroty, ale to neznamená, že jsou tou nejlepší volbou.

Zde je 10 tajemství o psích dobrotách:

1) Pamlsky z kůží

Pamlsky ze sušené kůže mohou obsahovat toxické chemikálie. Mohou se rozpadnout na menší kousky, když je váš pes žvýká, což vede k nebezpečí dušení a zablokování zažívání.

Žvýkací surové kůže mohou obsahovat smrtící jedy, jsou-li zpracovávány z kůže krávy. Tyto jedy zahrnují arsen nebo formaldehyd. Zvažte krmení zdravějšími alternativami.

2) Barviva v pamlscích

Obarvené psí dobroty osloví rodiče domácích mazlíčků, ale pes se nestará o to, jak vypadají jejich dárky.

Nejlepší je vyhnout se všem zbytečným věcem, jako jsou chemikálie. Podívejte se na zadní stranu sáčku nebo krabice a zjistěte, co je v dobrotách.

3) Alergeny

Přestože někteří výrobci označují své výrobky jako „hypoalergenní“ nebo „žádné alergeny“, je to ve skutečnosti nepravdivé. Jakákoli složka je potenciální alergen, jako je hovězí maso, kuře, rýže, vejce atd.

4) Jen veterinární přípravky

Ačkoli mnoho pamlsků je označeno jako „dobré pro zuby“ nebo „zdravé pro zuby psa“, může to způsobit humbuk. Existují žvýkání, která mají pečeť Veterinární ústní zdravotní rady.

5)Některé psí pamlsky mohou způsobit zlomeniny zubů

Bez ohledu na to, jak zdravě to může znít nebo vypadat, může to poškodit zuby vašeho psa. Některé tvrdší dobroty mohou ublížit. Vždy zkontrolujte na malém kousku, jestli pamlsek váš pes zvládne.

6) Cukr se používá jako levný plnicí prostředek

Cukr dělá pamlsky pro psy přitažlivější a chutnější, ale není to nutné. Někdy cukr zakrývá skutečnou chuť, kterou pes jinak nebude považovat za přitažlivou. Časté požití cukru může vést k cukrovce, obezitě a celé řadě zdravotních problémů.

I když se v seznamu složek mohou objevit věci jako melasa nebo med, stále jsou to cukry. Nejlepší je vyhnout se sladkým dobrotám.

7) Těžkovyslovitelné chemikálie

Věci, jako je pyridoxinhydrochlorid, nemají místo v psích pochoutkách, ale mnoho společností používá konzervační látky a plniva.

Dobré pravidlo je toto: pokud to nemůžete vyslovit, váš pes by to asi neměl jíst. Hledejte pamlsky, které obsahují ingredience, které poznáte. Nebo ještě lépe, vytvořte si vlastní domácí psy s přísadami, kterým důvěřujete.

8) Netestování výrobků

Veterinární komise reguluje pamlsky psů, ale netestuje tyto léky na kontaminaci dříve, než je váš pes sní. Vždy zkoumejte společnost, která zachází s lahůdkami, kontrolujte recenze a ignorujte štítky jako „labužník“ nebo „prémie“, protože to není nic než lži.

9) Kontrolujte odkud výrobky pocházejí

Nenechte se zmást chytrým marketingem na baleních pro psy. Pokud společnost neuvede zemi původu složek, je to důvod k obavám. Rodiče v zájmovém chovu jsou vyzváni, aby kontaktovali společnost a zeptali se na ni.

10) Kontrolujte množství toxinů

Hledejte organické a transparentní zdroje bez pesticidů. Co funguje pro jednoho psa, nemusí fungovat pro jiného a v současné době neexistuje přísné nařízení o množství.

 

 

Sdílejte