Domů Psi 5 způsobů, jak nám naši psi zachraňují život každý den. Znali jste...

5 způsobů, jak nám naši psi zachraňují život každý den. Znali jste je?

Sdílejte

Psi jsou z dobrých důvodů oblíbenými domácími mazlíčky.

Jsou to nezištná, loajální stvoření, která často kladou potřeby svých majitelů před vlastní.

Naši psi jsou také našimi ochránci. Svůj život postaví na linii, aby chránili ty, které mají nejraději. Ale věděli jste, že váš pes zachraňuje život každý den? 

Zde je 5 osvědčených způsobů, jak vám váš pes zlepšuje každodenní život:

1. Krevní tlak

Psi jsou téměř vždy šťastní. Jejich dobrá nálada a uklidňující vibrace jsou skvělé pro stresované majitele.

Připomínají nám, abychom se zhluboka nadechli a uvolnili se. Vědecké studie ukazují, že domácí mazlíčci skutečně pomáhají snižovat krevní tlak, což je činí skutečnými zachránci života.

2. Lepší nálada

Měli jste někdy špatný den a potom jste se cítili pozoruhodně lépe poté, co jste se potkali se svým psem?

Je to proto, že váš pes zvyšuje serotonin a dopamin, dvě chemické látky v mozku, které jsou zodpovědné za náladu. Být se svým psem uvolňuje více dobrých chemikálií ve vašem těle.

3. Imunitní systém

Šokující vědět, ale páchnoucí dech psa může skutečně zlepšit vaše zdraví. Navzdory mýtu, že psí ústa jsou čistší než lidská, jsou jejich ústa docela zárodečná.

Jejich bakterie však mohou být pro vás ve skutečnosti dobré. Vystavení se choroboplodným zárodkům, které již v našem těle nejsou, může posílit náš imunitní systém a přispět k ochraně nás před možnými nemocemi v budoucnosti.

4. Psi mohou pomoci se složitými zdravotními problémy

Psi nám nejen pomáhají projít těžkými dny, ale mohou také poskytnout podporu vážným zdravotním stavům. Slepečtí psi, servisní psi, kteří pomáhají se záchvaty a cukrovkou, pomáhají upozornit jejich majitele, když je potřeba pomoc.

Mnoho jedinců se služebními psy vám řekne, že jejich životy doslova závisí na jejich psech. A že je jejich psi nikdy nezklamali!

5. Dogs Get You Out Of The House

Někdy se ocitneme v zajetých kolejích, kdy nechceme opustit dům. Den se může proměnit v dny, pak týdny, a než to víme, stali jsme se příliš pohodlnými, přilepenými k našemu oblíbenému křeslu.

Naši psi nám připomínají, abychom se dostali ven, vydali se na pěknou procházku, zahráli si na zahradě. Čerstvý vzduch a zdravé množství slunečního svitu zlepšují naše celkové zdraví.

Pokud souhlasíte s tím, že naši psi zachrání naše životy, sdílejte to s přáteli a rodinou, aby si to také přečtetli!

 

Sdílejte