Domů Psi Nemocný starší pes na pokraji smrti dostal poslední šanci od neuvěřitelné hrdinky♥

Nemocný starší pes na pokraji smrti dostal poslední šanci od neuvěřitelné hrdinky♥

Sdílejte

V tomto světě jsou nějaká zvířata, která jsou tak odvážná, že jejich cesty mohou inspirovat lidi k tomu, aby využili téměř každou příležitost.

Když se Chimbey Pit Bull dostal do útulku pro zvířata, byl v tak špatném stavu, sotva se mohl pohnout.

Nejen, že hladověl, ale kosti v jeho přední části nohou vyčnívaly z kůže, což byl extrémně bolestivý stav. Chimbey mohl sotva sedět nebo stát, natož chodit.

Desetiletý pes byl po dlouhou dobu v bolestném stavu.

„Choval se jako kdyby se vzdal, a přijal svůj strašný osud. Je to vůbec poprvé, co jsem takového psa viděla, “řekla Elli, zakladatelka organizace Bones & Co.

Elli byla statečná duše, která se rozhodla dát Chimbeyovi pomoc, kterou zoufale potřeboval (a zasloužil si). Poté, co ho objevila v místním útulku, vzala ho k sobě, aby mu zachránila život.

Opatrně ho naložila do auta a odvezla do nemocnice.

Chimbey netušil, že se právě setkal s osobou, která by ho mohla přivést zpátky do života.

Byl spasen majitelkou neziskového sektoru, která před Chimbeyem zachránila 62 dalších psů – a věděla, že je ochotna jít velmi daleko, aby zachránila zoufalého psa.

Jakmile byl pod její péčí, začal si uvědomovat, že extrémní bolest, ve které býval, se už nevrátí a znovu se začal chovat jako pes!

Být schopen se volně pohybovat, jíst lahodný pokrm a prožívat lásku 24 hodin denně a 7 dní v týdnu se zdá být novým zážitkem pro tohoto pejska. Nejdřív si ani nebyl jistý, jak to zvládne.

Ačkoli se mu nelíbí, když se jeho obvazy mění, Chimbey ví, že je pro něj důležité, aby byl dobrým pacientem.

Jediný důvod, proč byl naživu, byla jeho pěstounka a zdálo se, že to ví. Tak milostivě přijal její pomoc a byl úplným andělem během jeho dlouhé cesty uzdravení.

Chimbey potřeboval alespoň 12 týdnů fyzioterapie, než by byl dostatečně silný, aby mohl být přijat do rodiny, ale s Elliinou pomocí to byla výzva!

Jak zesílil, jeho osobnost začala prosvítat. Pit Bull byl plný přitulení, úsměvu.

. Stejně jako většina ostatních Pit Bullů měl sladké chování a nebyl vůbec agresivní.

Zpočátku bylo pro Chimbeyho obrovskou výzvou jen postavení se. Ale s každodenním cvičením, protahováním a povzbuzováním od své pěstounské rodiny to netrvalo dlouho, než mohl podniknout vlastní kroky!

Jak týdny pokračovaly, jeho důvěra také rostla. Nesmělé kroky se proměnily ve skoky na gauč, klouzání po dvoře a hledání dobrodružství.

6 týdnů poté, co byl s Elli a její rodinou, se konečně otevřel a dal své pěstounské mámě milující polibek. Zdálo se, že ví, co pro něj rodina dělá, a byl rád, že jim na oplátku dá lásku. „Je to vděčný pejsek.“

Zdálo se, že 12 týdnů než se uzdraví je dlouhá doba, ale brzy uplynuly.

Chimbey se mohl pohybovat s jeho vozíčkem i bez , na váze každý den stále sílil. Elli věděla, že se brzy bude muset rozloučit.

Netrvalo dlouho, než přijali žádosti o přijetí..

Zvláště dobrým kandidátem byla žena jménem Janeen. Nezajímalo ji, jestli je Chimbey má zvláštní potřeby. Ve skutečnosti, chtěla přijmout staršího psa.

Elli připravila setkání, aby mohli určit, jestli si Janeen a Chimbey sednou a zdá se, že se  pěstounská maminka neměla čeho bát.

Pár se hned spojil. Chimbey, v jeho sladkém vzrušení, pozdravil Janeen s chvějícím se ocasem a spoustou polibků. Našel svůj nový domov!

Chimbey zažil ve svém životě spoustu bolesti a utrpení a byl připraven vzdát se, ale Elli a neuvěřitelný tým Mr. Bones & Co, věděli, že pod depresivním zevnějškem má starší pes tolik lásky… jen potřeboval malou pomoc.

Poté, co strávili chvíle s Chimbey, jeho nová rodina byla připravena ho přijmout – a od té doby se má úžasně.

Chimbey je s rodinou už přes rok. Každý den se otevírá trochu více, stává se hravějším, laskavějším a dokonce praštěným.

Sladký senior dokázal znovu, že nás láska může zachránit i v zoufalých situacích.

Kdyby nebylo jedné milující ženy, která tomuto psovi v nouzi otevřela svůj domov, dopadlo by to jinak.

Gratulujeme, Chimbey!

 

Sdílejte