Domů Psi Podívejte se na 4 nejzdravější psí plemena. Máte některé doma?

Podívejte se na 4 nejzdravější psí plemena. Máte některé doma?

Sdílejte

1. Anglický špringšpaněl

Anglický špringršpaněl byl původně vyšlechtěn k plašení ptáků na poli.

Jsou inteligentní a rychlí, váží průměrně 50 liber. Jejich život je obvykle 9–15 let. Toto plemeno je zřídka ovlivněno genetickým onemocněním. Pokud mají zdravotní problémy, je často spojeno s očima.

2. Shiba Inu

Shiba Inu je jedním ze šesti původních japonských plemen, známých svou výraznou osobností a kočičí obratností.  Velmi dobře se přizpůsobí bydlení v bytě a váží průměrně 20 liber. Jejich život je dlouhý je 12-16 let.

3. Pudl

Pudlíci jsou inteligentní psi, kteří jsou skvělými společníky. Jsou to atletičtí vytrvalí psi a výjimeční plavci. Pudlíci se dodávají v několika velikostech: Standard, Miniature a Toy.

Mají malé zdravotní problémy, ale jsou náchylné k zubnímu kazu. Je důležité, aby jejich zuby byly pěkné a čisté! Jejich životnost je 12-15 le

4. Greyhound

Chrt je stále více populární jako společenské zvíře. Jsou inteligentní, loajální a velmi dobře se chovají. Greyhoundi, i když jsou chováni pro závody, se mají nejlépe v domácnosti, kde mohou cvičit a odpočívat. Mají malý tělesný tuk, takže v zimě potřebují teplý kabát. Jejich život je dlouhý 12-15 let.

A jakého chlupáče máte doma vy?

 

 

Sdílejte