Domů Psi Šest důvodů proč si lidé pořizují psa, který z nich platí na...

Šest důvodů proč si lidé pořizují psa, který z nich platí na vás?

Sdílejte

Pokud ještě nemáte doma psa a zdánlivě nic vám v tom nebrání, byla by škoda si nepřivést domů alespoň jednu němou tvář. Totiž, je nad slunce jasné, že lepšího společníka si prostě nemůžete vybrat. Pojďme si proto rozebrat několik pádných argumentů, které vás jistě přesvědčí o tom, že pes je jasně nejlepší přítel člověka (kočičí lidé laskavě prominou).

Se psem se budete cítit dobře, je na něm ve všem spolehnutí

Za prvé, pes odežene deprese, a to doslova. Pokud si procházíte těžkým životním obdobím, pes tu bude vždy, nikdy vás sám od sebe neopustí. Nenechá majitele o samotě a brzy může vyklíčit přímo nerozlučné přátelství. Na psa se můžete ve všem spolehnout, poslechne vás na slovo a rozptýlí i všechny chmury.

 

 

Za druhé, budete se hýbat. Pes vás prostě donutí alespoň se projít, protože venčit ho musíte chtě nechtě, i když je venku sychravo a nikam byste jinak nešli. Krátká procházka nebo běh, na tom vůbec nesejde. Hlavně, že se budete hýbat.

 

 

Za třetí, pes je prostě roztomilost sama. Zvláště štěňátko, tomu přeci nikdo neodolá. Může provést cokoliv, ale bude roztomilý a přímo k sežrání, takže mu odpustíte i ty největší zločiny. Copak to jde, být na štěně vůbec zlý?

 

 

Za čtvrté, vaše děti to určitě ocení. Zvedne se jim sebevědomí, protože budou mít věrného kamaráda, co je bude navíc poslouchat. Žádný stres, projdou se s pejskem na vodítku po ulici a možná si najdou nové přátele.

 

 

 

 

Za páté, budete mít více hormonu štěstí. Podle některých vědeckých studií se stačí podívat pejskovi do očí a rázem máte lepší náladu. Takže co chtít ještě více? Zasmějete se a budete se cítit o poznání lépe.

 

Šestý důvod je pak naprosto prozaický. Pejskaři drží spolu a dobře se seznamují. Pokud zrovna nemáte třeba vhodný protějšek i v lidské podobě, možná nebude od věci se projít do parku. Nejprve se spřátelí psi a poté i lidé.

 

Zdroj náhledového obrázku: www.stories.barkpost.com

Sdílejte