Domů Ostatní Jak naučit králíka chodit na toaletu? Pomocí tohoto triku okamžitě!

Jak naučit králíka chodit na toaletu? Pomocí tohoto triku okamžitě!

Sdílejte

Snad každé malé dítě si někdy přálo mít doma králíčka. Roztomilé zvířátko, které spokojeně hopká a chroupá mrkev, velmi rádo se mazlí a zaujme prostě všechny okolo. Problémem, který se pojí i s některými psi a kočkami, je však toaleta. Naučit králíka základním hygienickým návykům může být někdy ještě těžší. Takže jak připravit mladého králíka na to, že by měl používat svůj vlastní záchod?

Králíci jsou poměrně inteligentní zvířata, místo toalety si často brzy zapamatují

Králičí bobky jsou poměrně pevné a současně dost suché. Nevadí proto, když svou základní potřebu vykoná váš mazlíček třeba na koberci, vše snadno posbíráte lopatkou a smetáčkem. Kupte si klasický kočičí záchod, vystelte ho pilinami nebo trochou novin a umístěte jej do kouta. Králík s velkou pravděpodobností vykoná potřebu právě tam, z jeho pohledu je to tak jistě nejvhodnější a vlastně mu vyjdete maximálně vstříc.

Je možné, podobně jako u jiných zvířat, že ze začátku budou vaše pokusy provázet jisté technické problémy, jako třeba loužička u dveří. Pokud se tak stane, buďte trpěliví. A především, králíka nijak netrestejte, dá se s jistotou tvrdit, že by svůj úděl nepochopil a byl by jen zbytečně stresován. Daleko lepší bude případná odměna za velmi dobře odvedený výkon. Pokud dostane nějakou dobrotu, určitě se bude na dané místo rád vracet a očekávat něco dobrého na zub i napříště.

Králík má obecně raději záchod mimo svou klec, protože je dosti čistotným zvířetem. Jako chovatelé byste se tomu určitě měli přizpůsobit, bude chtít používat toaletu opakovaně a ta by měla být v naprosté čistotě. Pokud tomu tak nebude, může vykonat svou potřebu ještě někde jinde, což určitě nechcete. Suché bobky ale každý den uklízet nemusíte. Tato hromádka totiž může ušáka navigovat k cíli.

Sdílejte